advertisement
Ehliyet Sinav Sorulari 2022 1.37 (Premium)

Ehliyet Sinav Sorulari 2022 1.37 (Premium)

Mod Information of Ehliyet Sinav Sorulari 2022 free install

Game Name Ehliyet Sinav Sorulari 2022
Package Id com.demirci.ehliyetsinavsorulari
Rating 4.6 ( 12754 )
MOD Size 42M
Requirement 5.0 and up
Added Date January 16, 2022
Installs 1,000,000+
Category Apps, Education

Description of Ehliyet Sinav Sorulari 2022 MOD APK (Unlimited Money/Coins) Free For android

Latest version of Ehliyet Sinav Sorulari 2022 is 1.37, You can download Ehliyet Sinav Sorulari 2022 MOD Premium Cracked (Unlocked) directly on apkdebit.com. Over users rating a average 4.6 of 5.0 by 12754 users about Ehliyet Sinav Sorulari 2022 Apk App download. More than 1,000,000+ is playing this app/game right now.

Get It On: Google Play

Ehliyet Sınav Soruları 2022
Ehliyet Sınav Sistemi artık değişti. Video’lu ve animasyonlu sınav sorularını çözebilirsiniz.
2020 ve 2021 yılının en iyi ehliyet uygulaması. 2022 yılı için elektronik video destekli soruları desteklemektedir. Her bireyin aklında büyük soru işaretlerine neden olan ehliyet sınavı, yönetmeliğin değişmesiyle birlikte 2018 yılından itibaren online olarak gerçekleştirmektedir. Mevcut yönetmeliğin değişmesiyle birlikte kişiler;
• Hangi konulardan sorumlu olacakları,
• Hangi merkezlerde sınavlara girebilecekleri
• Sınav süresi,
Çıkmış ehliyet sınav soruları 2022 ve
• Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gibi pek çok konuda araştırmalar gerçekleştirmektedir.
Ehliyet sınavlarının online sisteme taşınmasıyla birlikte ehliyet sınavlarının yeni adı Elektronik Ehliyet Sınavı olarak belirlenmiş olup bu sınavlar, Türkiye genelinde e-sınav merkezlerindeki bilgisayarlar üzerinden herhangi bir yazılı belge, kağıt ve kalem olmadan gerçekleştirilmektedir. Sınavların uygulaması bilgisayar başında gerçekleştirilirken E – sınav sisteminin geliştirdiği yazılımlar sonucunda mevcut sorular seçenek işaretleme yöntemi ile cevaplanmaktadır. İleriki sorulara devam etmek veya önceki sorulara geri dönme fırsatı da sunan bu online sistemin sağladığı en büyük avantaj ise sınav sonuçlarına sınavın bitimiyle birlikte erişilebilmesine olanak sağlamasıdır.
Elektronik Ehliyet Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir? Ne Zaman Başvuru Gerçekleştirilebilir?
Elektronik Ehliyet Sınavına giriş yapabilmek için yasal olarak belirlenen bazı kriterler vardır. Bu kriterler şu şekilde listelenebilmektedir:
• Ehliyet almak isteyen kursiyerlerin A, A1, A2, B, B1, C, C1, F ve M sertifika türünden teorik olan eğitimlerini tamamlamış olmaları,
• Teorik eğitimini tamamlayan kişilerin ehliyet türüne göre değişmekle birlikte istenilen yaş sınırını tamamlamış olmaları,
• Adayların E – sınav ücretini yatırmış olmaları (2021 yılı için belirlenen fiyat 100 TL),
• Adayların E – sınav randevu sistemi üzerinden sınav randevusu almış olmaları,
• Adayların en son girdikleri Elektronik Ehliyet Sınavı üzerinden en az 15 gün geçmiş olması ve
• Sınava giriş hakkı bitmiş adayların yeniden E – Sınav başvurusu gerçekleştirebilmeleri için Özel MTSK Müdürlüğüne yeni bir kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
Her ayın 1’i ile 10’u arasında yeni düzenlenecek Elektronik Ehliyet Sınavı için kayıtlar alınmakta olup, yukarıda sıralanan şartları sağlayan adaylar yoğunluğuna göre 2 hafta içerisinde sınava girebilmektedir.
Elektronik Ehliyet Sınavı Müfredatı Nedir?
Yürürlükte olan yönetmeliğin değişmesiyle birlikte yeni bir düzen alan Elektronik Ehliyet Sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı önderliğinde hazırlanmakta olup aşağıda listelenen konu başlıkları altında şekillenmektedir:
• İlkyardım dersi,
• Trafik ve Çevre dersi,
• Motor ve Araç dersi,
• Trafik Adabı dersi ana başlıkları altındaki konuları kapsamaktadır.
Elektronik Ehliyet Sınav Süresi Ne Kadardır?
En kısa sınavlar arasında yer alan teorik ehliyet sınavı 45 dakika sürmektedir. Bu sürede adaylardan cevaplanması beklenen ehliyet sınav soruları 50 adet olup, adayların ehliyet alabilmeleri için bu sorulardan en az 35 tanesine doğru cevap vermeleri gerekmektedir.
Elektronik Videolu Ehliyet Sınavının sunduğu bir diğer avantaj ise 3 veya 4 yanlış cevabın bir doğruyu götürmemesidir.
Eski Tarihlerde Gerçekleştirilen Elektronik Ehliyet Sınav Sorularına Nasıl Ulaşılabilir?
Ehliyet sınavı uzun yıllardır yapılan bir sınavdır. Ehliyet tipi fark etmeksizin teorik bilginin yeterli olduğunun kanıtlanması için alınan not çok önemlidir. Yeni ehliyet alacak kişilerin sadece teorik dersleri iyi bir şekilde takip etmesi ve çalışması değil aynı zamanda da çıkmış ehliyet sınavı soruları ile de hazırlık yapmalıdır.
Bu noktada ise geçmiş yıllara ait olan ehliyet sınav soruları nasıl bulunur sorusu akla gelmektedir. Bu sorunun cevabı ise Ehliyet Sinav Sorulari 2022 – İnternetsiz uygulamasıdır.

Driver’s License Exam Questions 2022
The Driving License Exam System has now changed. You can solve video and animated exam questions.
The best driving license app of 2020 and 2021. It supports electronic video-assisted questions for the year 2022. The driver’s license exam, which causes big question marks in the minds of every individual, has been carried out online since 2018 with the change of the regulation. With the change of the current regulation, people;
• What issues they will be responsible for,
• In which centers they can take exams
• Exam duration,
Issued driver’s license exam questions 2022 and
• It conducts research on many subjects such as when the exam results will be announced.
With the transfer of driver’s license exams to the online system, the new name of the driver’s license exams has been determined as Electronic Driving License Exam and these exams are carried out without any written documents, paper and pen on computers in e-exam centers throughout Turkey. While the application of the exams is carried out on the computer, the existing questions are answered with the option marking method as a result of the software developed by the E-exam system. The biggest advantage of this online system, which also offers the opportunity to continue with the next questions or return to the previous questions, is that it allows access to the exam results after the end of the exam.
What are the Application Requirements for the Electronic Driver’s License Exam? When can an application be made?
There are some legally determined criteria to be able to enter the Electronic Driver’s License Exam. These criteria can be listed as follows:
• Trainees who want to get a driver’s license must have completed their theoretical training in the type of A, A1, A2, B, B1, C, C1, F and M certificates,
• Persons who have completed their theoretical education must have completed the required age limit, depending on the type of driver’s license,
• Candidates have paid the E-exam fee (the price determined for the year 2021 is 100 TL),
• Candidates have taken an exam appointment through the E-exam appointment system,
• At least 15 days have passed since the last Electronic Driver’s License Exam taken by the candidates, and
• Candidates whose right to take the exam have expired must register with the Private MTSK Directorate in order to apply for the E-Exam again.
Registrations are taken for the Electronic Driver’s License Exam, which will be held between the 1st and 10th of each month, and candidates who meet the conditions listed above can take the exam within 2 weeks, depending on their density.
What is Electronic Driver’s License Exam Curriculum?
The Electronic Driver’s License Exam, which has taken a new order with the change in the current regulation, is prepared under the leadership of the Ministry of National Education and is shaped under the topics listed below:
• First Aid lesson,
• Traffic and Environment course,
• Engine and Vehicle lesson,
• Traffic Manners course covers the subjects under the main headings.
How Long Is the Electronic Driver’s License Exam Period?
The theoretical driver’s license exam, which is among the shortest exams, takes 45 minutes. During this period, there are 50 driver’s license exam questions expected to be answered from the candidates, and candidates must answer at least 35 of these questions correctly in order to obtain a driver’s license.
Another advantage of the Electronic Video Driver’s License Exam is that 3 or 4 wrong answers do not make a right one.
How Can I Access the Electronic Driver’s License Exam Questions Conducted in Ancient Times?
The driver’s license exam is an exam that has been held for many years. Regardless of the license type, the grade taken is very important to prove that the theoretical knowledge is sufficient. Those who will get a new driver’s license should not only follow the theoretical lessons and study well, but also prepare with the driver’s license exam questions.
At this point, the question of how to find driver’s license exam questions from previous years comes to mind. The answer to this question is the Driver’s License Exam Questions 2022 – Without Internet application.
–> Ehliyet Sinav Sorulari 2022 2021 alanında en iyi bizdik.
–> 2022 videolu e-sınav sistemine uyumludur.
–> Artık test sırasında doğru/yanlış/boş sayısı ve puanınızı görebileceksiniz.
–> Her gün size özel ehliyet deneme sınavı otomatik olarak ekleniyor. (2022)
–> Tamamen internetsiz çalışıyor
–> Ehliyet Sınav Soruları 2022 ile sınavı kazanmanız artık çok kolay
–> Hemen İndirin. Ehliyet Sınavını Kazanın!

Ehliyet Sinav Sorulari 2022 1.37 (Premium)

How To Install Mod version?

  1. Download Mod Apk link
  2. Enter Settings / Security / Check Unknown Source (Source Not Known)
  3. Then install until it’s finished
  4. Play Mod Game easily
__

MOD features:

  • Unlimited Coins/Gems
  • Unlimited Money
  • Unlocked All (No Ads)
  • Free Upgrade New Level
  • Life time mod version
Ehliyet Sınav Soruları 2022 50.0 (Premium)

Ehliyet Sınav Soruları 2022 50.0

Version 50.0

Developer ehliyet sinav sorulari 2022

Uploaded January 22, 2022 07:59

Filesize 42M

advertisement